Değerli Yatırımcımız,

 

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak seçim nedeni ile USDTRY ve EURTRY çiftlerinde alım-satım fiyat farklarında artma, olağandışı hızlı fiyat hareketleri yaşanması riski bulunmaktadır. Bu nedenle Yatırımcılarımızın menfaati dikkate alınarak, söz konusu paritedeki işlemler yarın (22.06.2018 tarihinde) 17.00 itibari ile close only (sadece açık  pozisyon kapama) durumuna alınacak olup, yeni işlem açılamayacaktır.

 

 

Hedge pozisyonlar ile riskten korunmak mümkün olmayabilir ve size kar-zararı sabitleme garantisi vermez. Açmış  olduğunuz  uzun  ve kısa  pozisyonlar  sırası ile  piyasa satış ve piyasa  alış fiyatlarından değerlenir; dolayısı ile  açık bulunan  pozisyonların  ters pozisyonunu almış  olsanız dahi  bu iki  piyasa  fiyatındaki  anlık açılmanın  yatırmış olduğunuz teminatı yetersiz hale getirebileceğini ve stop-out neticesinde pozisyonlarınızın sistem tarafından kapatılabileceğini hatırlatmak isteriz.

 

Bu çerçevede  pozisyonlarınızı ve teminatlarınızı gözden geçirerek yaşanılabilecek sert fiyat hareketlerinden etkilenmemek adına ek teminat yatırmanızı tavsiye ederiz.

 

Try pozisyonu olan yatırımcılarımızın Cuma kapanışında marj seviyelerini YÜZDE ON’UN (%10) üstünde tutmaları gerekmektedir.

 

Aracı kurum gerekli görmesi durumunda riski düşürücü ek aksiyonlar ( pozisyon kapama, açık pozisyonlar da dahil olmak üzere kaldıraç düşürme, sembolü geçici olarak yeni işleme kapama )  alabilir.